Тягинська сільська військова адміністрація

Тягинська сільська рада створена у жовтні 2020 року з адміністративним центром у селі Тягинка. Громада у своєму складі об'єднала одинадцять населених пунктів та утворила п’ять старостинських округів: Бургунський, Високівський, Львівський, Ольгівський та Одрадокам`янський.

На території громади проживає – 9888 жителів. Загальна площа території громади становить 42272,00 га, у тому числі сільськогосподарських земель – 35655,20 га, з яких сільськогосподарських угідь – 33763,19 га з них: ріллі – 29588,34 га, пасовищ – 3190,31 га. Землі лісового фонду – 2249,67 га. Площа земель водного фонду – 1780,32 га, з них під річками – 979,70 га (р. Дніпро, р. Козак, р. Бургунка, р. Хмельник, р. Тягинка, р. Річище), озерами – 354,80 га та ставками – 395,0 га.

Через територію громади проходить автомобільний шлях міжнародного значення Одеса-Новоазовськ (М-14), що створює можливість для розвитку транспортно-логістичної інфраструктури та туризму. Відстань до обласного центру (м. Херсон) 40 км, до районного центру (м. Берислав) 35 км. Не менш важливе значення має проходження повз територію громади залізничної колії Херсонської дирекції Одеської залізниці та наявність станції Матросівка.

Мережа закладів освіти налічує 7 закладів дошкільної освіти, 7 закладів повної загальної середньої освіти та 1 початкову школу.

Діють 4 Будинки культури, 2 сільських клуби та 6 бібліотек.

На території громади знаходиться 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 2 сільських ФАПи. Обслуговують населення 4 сімейних лікарів, 14 медичних сестер та 3 фельдшери.

Економічний потенціал громади налічує близько 273 суб’єктів різних видів діяльності: сільськогосподарське виробництво (землеробство, тваринництво, рослинництво), зберігання та переробка (елеватори, зернотоки, склади, м’ясо-ковбасний цех), підприємництво (торгівля, послуги та ін.).

Одним з ключових пріоритетів для розвитку територіальної громади є туристичний напрямок та рекреація. Вагомою підставою для цього є багата історична спадщина. Біля села Тягинка, яке засноване у 1778 році (за офіційними даними) і є найстарішим серед інших сіл громади, знайдено безліч археологічних артефактів, які мають національне та культурне значення. Серед них перлина середньовічної історії південноукраїнського степу – фортеця Тягинь. Це унікальний об’єкт, що має прямий стосунок до історичної спадщини Великого князівства литовського часів князя Вітовта і його наступників князів литовських, кримськотатарського хана Менглі-Герая, кримських татар, османів, а також початкової доби українського козацтва.

Історія Тягині є свідченням урбанізації Великого степу в ХIV столітті задовго до появи російських колонізаторів. Результати археологічних та наукових досліджень руйнують імперсько-радянські міфи ідеології «дикого поля», яке нібито-то існувало тут до появи Російської імперії.